Правила кураторства (опіки) в притулку Сіріус

Куратор

Куратор — особа, яка добровільно взяла на себе відповідальність за конкретну тварину, що потребує допомоги, на період з моменту взяття підопічного під кураторство до моменту прилаштування цієї тварини в постійний будинок.
 

Види кураторства

Фінансовий куратор — особа, яка добровільно взяла на себе зобов'язання матеріально забезпечувати (повністю або частково) необхідні витрати, пов'язані з конкретною твариною до моменту її прилаштування. 

Повне фінкураторство — передбачає оплату УСІХ витрат, пов'язаних з конкретною твариною, - перетримка, аналізи, лікування, спеціальні корми у разі необхідності, PR (обов'язки PR-куратора), оплата транспортних витрат, якщо такі мають бути, і т. д.

Часткове фінкураторство- щомісячна фінансова участь у долі конкретної тварини певною сумою/місяць, які куратор собаки розподіляє належним чином.

Со-куратор — двоє або більше осіб, які добровільно погодилися разом виконувати обов'язки куратора. Розподіл обов'язків між со-кураторами проводиться на добровільній основі.

PR-куратор- особа (и)/спільноти, які добровільно взяла (и) на себе зобов'язання виконання комплексних заходів щодо активного пошуку нових господарів для конкретної тварини. Ці заходи включають:

  • друк і розклеювання паперових відривних оголошень;
  • публікацію в газетах;
  • розміщення в Інтернеті на форумах, дошках оголошень, в соціальних мережах;
  • обдзвін друзів і знайомих і т. д. 

Обов'язки та сфера відповідальності КУРАТОРА

- Куратор здійснює створення комфортних умов для тимчасового проживання тварини в притулку.
- Куратор організовує збір коштів для надання допомоги тварині.
- Куратор організовує транспортування тварини (доставка на перетримку, доставка при необхідності з притулку у ветеринарну клініку і назад).
- Куратор організовує й оплачує надання тварині ветеринарної допомоги як у зв'язку з наявністю захворювань, так і профілактичного характеру: медичний огляд, лікування тварини (при необхідності), обробка від шкірних паразитів і гельмінтів, вакцинація, стерилізація.
- Вибір медичного закладу, лікаря і схеми лікування здійснюється куратором, після чого узгоджується з адміністрацією притулку.
Організація надання тварині ветеринарної допомоги за погодженням між куратором і адміністрацією притулку може здійснюватися наступними способами:

  • ветеринарну клініку з метою отримання консультації лікаря і / або здійснення медичних процедур відвідує разом з твариною куратор;
  • ветеринарну клініку з метою отримання консультації лікаря і / або здійснення медичних процедур відвідує разом з твариною довірена особа або особа, призначена адміністрацією притулку. У цьому випадку куратор передає кошти, необхідні для оплати ветеринарних послуг, обраної особи;

- Куратор організовує візит ветеринарного лікаря у притулок для надання ветеринарних послуг «на дому»;
- Куратор може особисто здійснювати частину медичних процедур (обробка від шкірних паразитів і гельмінтів) своєму (їм) підопічному (им);
- Куратор може попросити адміністрацію притулку здійснити частину медичних процедур (обробка від шкірних паразитів і гельмінтів) з використанням препаратів і витратних матеріалів, наданих куратором або придбаних за рахунок куратора.
- Куратор забезпечує тварину в притулку кормом і предметами догляду (наповнювачі для туалету, повідці, лотки, нашийники, гребінці, іграшки й т. д.). Куратор або купляє корм і предмети догляду самостійно, або передає адміністрації притулку кошти на їх придбання.
- У разі виникнення труднощів в адаптації тварини куратор залучає для консультації фахівців з корекції поведінки.
- Куратор здійснює PR тварини — шукає піарників для своєї тварини або сам займається розміщенням оголошень по ньому і приймає дзвінки. Відбирає потенційних господарів (далі — ПГ) та організовує їх знайомство з твариною.
- Куратор здійснює вибір майбутнього господаря тварини методом особистого інтерв'ю з ПГ, після чого обраний ПГ проходить співбесіду з адміністрацією притулку.
- У випадку, позитивного рішення (віддати собаку / кота новим господарям), куратор самостійно організовує знайомство тварини з ПГ виключно на території притулку.
- Договір відповідного змісту, з новими господарями, укладається виключно адміністрацією притулку!
- Куратор, ненав'язливо, відстежує життя тварини після прилаштування методом підтримки зв'язку з новими власниками (фото і відео з дому). У разі повернення собаки, обов'язки куратора поновлюються аж до остаточного прилаштування.
- У випадку, якщо нові власники не справляються з обов'язками господарів або частково / повністю не виконують зобов'язань зазначених в "Договорі відповідального утримання", а також у випадках коли з'являється загроза життю тварини (у тому числі собака / кіт залишається без власника через його переїзд або смерть), Куратор зобов'язаний негайно повідомити про це адміністрацію притулку, забрати тварину з місця прилаштування і доставити назад у притулок.