Коронавірус та безпритульні тварини – правда та міфи. Як живуть тварини притулку «Сіріус» під час карантину?

За час поширення коронавірусу у світі вже захворіло більш як 3 мільйонів людей. Разом із розповсюдженням новин про пандемію виникло багато міфів і упереджень, зокрема і щодо безпритульних тварин.

У той час, як США з притулків забрали майже усіх тварин, в Україні питання про те, чи брати собаку або кота з притулку практично не стоїть. Зміна економічної ситуації, карантинні заходи, паніка й найнеприємніше - поширення безпідставних тверджень про те, що домашні тварини можуть бути переносниками COVID-19 – працюють проти безпритульних собак та котів. Охоплені панікою люди почали здавати своїх тварин у притулки або виганяти на вулицю. У когось змінилась фінансова ситуація і вони більше не можуть утримувати своїх тварин. Але переповнені притулки, які і так опинилися на межі виживання, не можуть прихистити таку кількість нових тварин.

Чи можуть тварини бути переносниками інфекції?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я на сьогодні немає ніяких доказів того, що собака, кішка або будь-яка інша домашня тварина може переносити COVID-19. Коти та собаки хворіють на коронавіруси, проте це інші види вірусу, генетично пристосовані до клітин цих тварин. Вони пристосовані виключно під рецептори клітин кішки або собаки і фізично не зможуть закріпитися на клітині людини для подальшого розмноження.

Так само люди не хворіють на котячі та собачі коронавіруси і не можуть заразити COVID-19 своїх домашніх улюбленців. Оскільки він є видоспецифічним і заражає лише людей та деяких рукокрилих і свиней. Тож міф про те, що собаки так коти можуть бути переносниками COVID-19 не відповідає дійсності і не має жодних доказів.

Директор та працівники «Сіріусу» виступають проти поширення неправдивих фактів про поширення коронавірусу тваринами і закликають представників влади, громадськість та ЗМІ не поширювати фейки, адже це шкодить тваринам та негативно впливає на ситуацію в українських притулках для безпритульних тварин.

Чи можна завести собаку чи кота на час карантину?

З початку карантину, коли втупили в дію жорсткі обмеження на вхід до парків та прибережних зон з’явилося багато пропозицій взяти собаку для того, щоб був привід виходити на вулицю. Притулок «Сіріус» має жорстку позицію з приводу таких звернень, адже після карантину всі ці тварини можуть опинитися на вулиці або, в кращому випадку, їх віддадуть назад до притулку.

Перш ніж взяти тварину з притулку, кожен з потенційних господарів проходить інтерв'ю з куратором тварини або директором притулку й пояснює, де і в яких умовах буде жити тварина, є чи немає алергії на шерсть у членів родини, чи є матеріальна можливість при необхідності лікувати тварину і хто доглядатиме за нею під час відпустки. Найважливіше - забезпечити кращі умови життя для собаки або кота, ніж в притулку, знайти люблячу і турботливу родину.

Водночас карантин може стати чудовим додатковим стимулом завести котика чи собачку. Адже в час підвищеної тривоги та самотності приємно бути поруч з пухнастим ласкавим другом.

Якщо ви давно хотіли завести тварину і готові пройти інтерв’ю, перегляньте усіх наших пухнастиків просто зараз. Вони чекають на своїх люблячих господарів.

Як допомогти притулку «Сіріус» під час карантину?

Коронавірус став неочікуваним випробуванням для притулку. У зв'язку з карантином стало значно менше матеріальної та волонтерської допомоги, також з’явилися проблеми поставками екструдованого корму. Ситуація катастрофічна.

На разі нам потрібен

  • корм для собак та котів
  •  сухе молоко для щенят і кошенят
  •  пелюшки
  •  шприци 2 куба

Раніше ми отримували підтримку від волонтерів, зараз цього гостро не вистачає.

Тут додаткова інформація, як допомогти притулку.